+48 451 210 000

- 04.05.2023

IZI MEETING 2023 – trzy odsłony muzyczne

Podczas tegorocznego spotkania na zamku w Grodźcu zagrają dla Was już stali, ale też uwielbiani przez Was bywalcy:  

  • Krzywa Alternatywa 
  • Moto Jary 
  • Stare Dziady 

Zapraszamy już teraz na całkiem niezłą dawkę dobrej muzyki. Usłyszycie mieszankę rocka i reggae, nie zabraknie też bluesowych klimatów. 


Krzywa Alternatywa: 

To 9 muzyków dostarczających zawsze ogromną dawkę pozytywnej energii i żywiołowej muzyki! Zdecydowana większość z nich pochodzi z Oświęcimia lub bliskich okolic. Skład zespołu powstał w 2005 roku. Każdy z nich grał wcześniej w różnych formacjach i może dlatego w efekcie końcowym słychać elementy reggae, rocka i muzyki alternatywnej. Są mocno związani z regionalną sceną muzyczną, ale też z niezłym skutkiem uczestniczą w różnych festiwalach w całym kraju. 

Na ich płycie Demo Live znalazły się między innymi takie utwory jak “Ja się boję”, “Psycho-ska”, “Pol-ska”. Te i wiele innych można odsłuchać na YT. Jak choćby Krzywa Alternatywa – TAKI DZIEŃ JAK CO DZIEŃ (Official Music Video) 

 


Moto Jary zagrają ACDC i nie tylko … 

MotoJary to “Moto”, czyli motocykl oraz “Jary”, czyli zespół muzyczny, który powstał jeszcze zanim mogli legalnie jeździć motocyklami. Na IM nie tylko opowiedzą o swoim motocyklowym projekcie podróży po Stanach, ale też w piątkowy wieczór dla Was zagrają. 

W filmie z cyklu MotoAmeryka, który zaprezentują, opowiedzą o tym jak życiowa przygoda z gitarą spotkała się z życiową fascynacją podróżami motocyklowymi bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Jak wyjaśniają, MotoAmeryka to rozpoczęty w 2010 r. projekt, który miał na celu stopniową eksplorację Ameryki. Ameryki rozumianej nie tylko jako USA, lecz szerzej, jako część Ziemi położonej na półkuli zachodniej.  

Ostatnią do tej pory wyprawą były po Ameryce są Stany Konfedenracji, czyli podróż, której przyświecało poszukiwanie źródeł rock’n’rolla: “Ku źródłom bluesa” to osobliwa opowieść integrującą motocyklową przygodę z fascynacją muzyką rockową i jej korzeniami, na którą zapraszamy podczas naszego spotkania w Grodźcu.

Ameryka! Dowiecie się jak ugryźć ląd, który rozciąga się na długości 16 tys. km od Archipelagu Arktycznego po Ziemię Ognistą? Czy jest to możliwe bez odrywania się na wiele miesięcy od życia codziennego, źródła utrzymania, bliskich? Moto Jary zdecydowali się na coroczne odkrywanie Ameryki na motocyklach w jednomiesięcznych ratach. Od chwili wylądowania z motocyklami w Chicago w 2010 roku, przemierzyli USA równoleżnikowo, dotarli na północny szczyt Alaski, objechali fascynujący Dziki Zachód południowo-zachodnich stanów i podążyli szklakiem bohaterów kultowego filmu drogi – Easy Rider. Relację z tej wyprawy prezentowali na Izi Meetingu w 2014 roku. 


Stare Dziady czyli mocne gitary bez cenzury 

Stare Dziady to grupa pięciu przyjaciół wychowanych w czasach cenzury, nietolerancji i zniewolenia. Stare Dziady to muzyka buntu. Walka o lepsze jutro, stosunek do polityki i zwykłego życia, to wszystko można znaleźć w twórczości grupy. 

Stare Dziady to Rock&Roll Punk. Ostre, energetyczne granie, wzmocnione mocnymi gitarowymi riffami, charyzmatyczny, nietuzinkowo brzmiący wokal. Talk to oni! Zapraszamy w sobotę na ich koncert! 

https://www.youtube.com/watch?v=mQlnWdBjl6U 

 

 


Będzie się działo. Zapraszamy! 

IZI Team