IZI Meeting to spotkanie amatorów poznawania świata z perspektywy siodełka motocyklowego. Na pomysł jej stworzenia wpadli Izi z Samborem wracając ze zlotu niemieckiego Forum Africa Twin w Lissburgu w 2010. W założeniu miała to być impreza integrująca motocyklowych włóczęgów z Polski i Niemiec, jednak tragiczna śmierć Iziego w Tadżykistanie spowodowała zmianę jej formuły. Zlot ma na celu nie tylko integrację podróżniczego środowiska motocyklowego, ale również upamiętnienie osoby Iziego oraz wsparcie dla osób z naszego środowiska, które na skutek nieszczęśliwych zdarzeń jej potrzebują. Początkowo celem była pomoc dla syna Iziego, w kolejnych latach pomoc skierowana była do innych osób z naszego środowiska, które ucierpiały w wypadkach motocyklowych. W roku 2006 ufundowaliśmy dodatkowo nagrody dla osób, które wygrały konkursie na najciekawszy plan podróży.

Od pierwszej edycji, która odbyła się w 2011, miejscem zlotu jest urokliwy Zamek Grodziec koło Złotoryi, który przejmujemy w całości na czas trwania imprezy.

Zamek Grodziec:  51°10’37.2″N 15°45’34.2″E (51.177004°N, 15.759492°N)
Strona Zamku: http://www.grodziec.net

Co roku do Grodźca przyjeżdża od 250 do 450 osób z kilkunastu krajów. Polacy stanowią zazwyczaj 40-60%, drugą największą grupą są goście z Niemiec (25-30%), a następnie (w kolejności alfabetycznej) uczestnicy z Australii, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Holandii, Norwegii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Węgier.
Jeśli pominęliśmy jakąś nację, to prosimy o wybaczenie i o informację, zaraz naprawimy swój błąd :-).
Większość uczestników stanowią osoby, które przyjeżdżają tu co roku.

IZI Meeting to przede wszystkim ludzie. Ciekawi świata i otwarci na innych. Dlatego jeśli chcesz przyjechać tu po raz pierwszy, na pewno nie spędzisz czasu w samotności. Wyjedziesz bogatszy o wielu znajomych i być może pomysły ciekawe na podróże. Pomimo, że z wieloma osobami widujemy się tylko na IZI Meeting, często wracamy do rozmów przerwanych przed rokiem tak, jak byśmy je przerwali poprzedniego dnia. Czekamy na powrót naszych uczestników, dla których IM był przystankiem w dalekiej podróży, a którzy obiecali nam przyjechać ponownie i opowiedzieć o swoich przygodach.

Zlot organizuje co roku zespół kilku osób, które poświęceją na organizację imprezy kilka miesięcy i setki godzin pracy. Członkowie teamu pracują charytatywnie (nie czerpią z pracy żadnych korzyści materialnych). Jako, że skład Teamu ewoluuje, istnienie IZI Meeting zawdzięczamy ponad 30 osobom, które dotąd były zaangażowane w jego organizację. Aktualny skład Teamu, jak i osoby, które wcześniej uczestniczyły w jego pracach znajdziecie w zakładce The Team

Lubimy i szanujemy się wzajemnie, natomiast zdecydowanie nie tolerujemy zachowań agresywnych i utrudniających innym czerpanie radości z uczestnictwa w zlocie. Na szczęście nigdy nie mieliśmy z tym większych problemów, ale aby uniknąć ich w przyszłości sugerujemy, że jeśli lubicie kręcić swoje motocykle do ocięcia, jeździć po pijaku albo podobne aktywności, to szczerze polecamy inne zloty, na których takie praktyki są akceptowane. U nas nie znajdziecie poklasku ani zrozumienia.


Uczestnicy do tej pory przyjechali do nas z następujących państw

Niemcy
Wielka Brytania
Litwa
Kanada
Węgry
Polska
Norwegia
Ukraina
Szwajcaria
Słowacja
Australia
Holandia
Francja
Chorwacja
Dania
Czechy